s   STIHL Viking
sad
Моторна пила STIHL MS 462 C-M
Екстра силна фармерска пила. Мошне робусна, за меко до средно тврдо дрво. Затоа се користи и професионално. Идеална во градежништво, земјоделство, градинарство и овоштарство.
 
Моторна пила STIHL MS 462 C-M
ЗАФАТНИНА (cm³) 64,1
МОЌНОСТ (kW/PS) 3,4/4,6
ТЕЖИНА (kg) 5,9
МАЧ-ШИНА Rollomatic ES 40 cm
ЛАНЕЦ Rapid Super Comfort 3/8”; 1,6

Опрема:
• Антивибрациски систем
• Ергономија со една рачка
• E-matic систем за подмачкување на ланец
• Компензатор
• Странично затегање на ланецот
• Четириканална техника
• Вентил за декомпресија
• Регулирачка пумпа за масло
• Капак за резервоар без потреба од клуч

Препорачана малопродажна цена: /

 

Почетна страна | Продажни места | Производи | Новитети | За нас
Контакт | Линкови | FAQ | Забава

Генерален застапник НИМЕТ дооел ул. Качанички пат бб. Скопје
Телефон: 02 / 2602-488; 2602-487; моб. 070 / 415-612